ÇAM MİMARLIK

HAKKIMIZDA

İnşaat ve Mimari alanında özel sektörde çalışmış deneyimli bir kadro tarafından 2007 yılında İstanbul’da faaliyetine başlamıştır.
Konu ve ölçeği ne olursa olsun, her türlü mimari ve mühendislik konularını kendi bağlamı içerisinde ele alan ve o bağlam içerisinde yenilikçi, fonksiyonel, ekonomik, çevreye duyarlı tasarım ve mühendislik anlayışıyla yaklaşmayı ilke edinmiş, tüm taahhüt işlerini kaliteden ödün vermeden yerine getirmekte olan bir kurumdur.
Kuruluşundan bu yana, yerli ve yabancı birçok kuruma mimari tasarım, anahtar teslim dekorasyon uygulamaları ile danışmalık hizmetleri vermektedir. İnşaat, mimari ve proje takip disiplinlerine ait hizmetlerini tek çatı altında müşterilerine sunmaktadır.
Kurulduğu günden bu yana, Konut / Villa / Yalı, Ofis, Hastane/Sağlık Yapıları, Mağaza, Sosyal Tesis, Restoran, Kafe, Ticaret Hizmet yapılarına ait proje ve uygulamaları üzerinde yoğunlaşmıştır.

NELER YAPIYORUZ

Çam Mimarlık, kat karşılığı inşaat hizmetine zamanında, kaliteli olarak ve müşteri beklentilerini koşulsuz karşılayacak şekilde hizmet vermektedir.

kat karşılığı

İnşaat yaptırmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler adına tüm yapım faaliyetlerini üstlenerek projenin kaliteli bir şekilde tamamlanmasını sağlamak.

taahhüt işleri

Villa inşa hizmetleri, bu süreçte proje, yer seçimi, villa tasarımı ve müşteri özelliklerine göre inşa edilmesi gibi farklı yardım türleri sağlamak için mevcuttur.

villa projeleri

Dağlarda, ormanlarda, kıyılarda rahatlıkla konumlandırılabilmekte, alternatif tatil imkânı ve tatil mekânı arayanlar için ilk tercih olmaktadır.

ahşap evler
[ +]
memnun müşteriler
[ +]
yılların deneyimi
[ +]
biten projeler
[ +]
tasarımlar

NASIL ÇALIŞIRIZ

PROJE ÇİZİMDEKİ DETAYLAR NELERDİR?

Projeler çizilmeden önce aile yapısına göre kaç oda gerekli olduğu, toplam büyüklüğün ne kadar olabileceği, otopark ihtiyacının nasıl karşılanacağı, balkon büyüklükleri, dış cepheye bakan oda sayısını, mutfak büyüklüğünü, balkonun hangi odalara olacağı gibi aklınıza gelen tüm konular konuşulmalıdır.

PROJE MALİYETİ NASIL BELİRLENİR?

Proje fiyatları, yapının büyüklüğü, yapı sınıfı ve blok sayısına göre her bir proje müellifinin bağlı olduğu odanın belirlemiş olduğu ( mimari proje için mimarlar odası ) proje fiyatlarına ilişkin ücretler tablosuna göre belirlenir. Önce müşteri istekleri doğrultusunda hazırlanmış ön çalışma sunulur, ardından diğer projeler için fiyat istenir.

İNŞAAT MALİYETİ NASIL BELİRLENİR?

Yapılan tüm projeler günümüz fiyatlarına göre inceleyerek (mimari,statik,zemin etüt, elektrik, sıhhi tesisat, asansör) gerek yaklaşık maliyet, gerekse kesin maliyet hesaplaması yapmak mümkündür. Hesaplama yapılırken mal sahiplerinin isteklerini göz önünde bulundurarak değişen ekonomiye göre yapılan metraj üzerinden maliyet hesabı yapılmaktadır.

KENTSEL DÖNÜŞÜME BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kentsel dönüşüm kapsamında, riskli alanlarda yer alan binalar veya riskli alanda yer almayan riskli yapılar yıkılarak yerine yeni binalar inşa ediliyor. Bu süreçte hak sahiplerine birtakım yardımlar yapılıyor. Bu yardımlar arasında kira yardımı ve kredi desteği yer alıyor. Yapıya ait tapu üzerinde sahip olunan hisseler oranında paydaşların en az üçte iki çoğunluğu sağlaması, yapının kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirilmesi için yeterlidir.